تیرچه بتنی | ساخت و تولید انواع تیرچه پاشنه بتن استاندارد | آذین تیرچه

0

تیرچه بتنی یکی از انواع تیرچه های مورد استفاده در ساخت و ساز است که نسبت به تیرچه سنتی مستحکم تر بوده و کاربرد بیشتری دارد. تیرچه سازی آذین تولیدات خود را در دو نوع تیرچه صنعتی و تیرچه پاشنه بتن به مشتریان ارائه میدهد که هر کدام شکل ساخت و مقاومت خاص خود را داشته و کاربردهای متفاوتی در ساخت و ساز دارند. تیرچه بتنی دارای مقاومت بالایی بوده زیرا که از بتن در مواد تشکیل دهنده تیرچه بتنی استفاده شده و تحمل بار زیاد با حجم بالا و بسیار سنگین را دارد. لازم به ذکر است که در تولید تیرچه بتنی نیز همانند همتای صنعتی خود از ایمنی های لازم برای استفاده در ساخت و ساز ها برخوردار بوده و دارای خطاهای انسانی در هنگام تولید تیرچه نمی باشد. همچنین قیمت تیرچه بتنی به دلیل ارزان بودن موجب تقاضای زیاد در بازار ساخت و ساز شده است.

کاربرد تیرچه پاشنه بتن

در تیرچه بتنی از نوعی بتن که از نظر مقاومتی ضعیف تر از بتن اصلی می باشد استفاده می شود که این بتن دارای ضخامتی ۵ سانتی متری و عرض ۱۱ سانتی متری می باشد. در ساختار این نوع تیرچه بتن علاوه بر بتن، میلگردهای کششی اصلی ، تقویتی و همچنین اتصالات زیگزاگی به میلگرد “خرپا” وجود دارد. از مزایای استفاده از تیرچه بتن پاشنه میتوان به 3 مزیت اشاره کرد: اول اینکه بر اثر کشش یا رطوبت باعث آسیب دیدگی کمتری در میلگردها می شود. دوم اینکه در مقابل بار متحمل شده، ظرفیت تحمل بالایی دارد و سوم اینکه باعث هماهنگی بین پاشنه تیرچه و میلگردها می شود. لازم است بدانید هنوز از تیرچه بتنی در پروژه هایی از قبیل مسکونی، اداری، تجاری و حتی صنعتی با توجه به استانداردهای لازم استفاده می گردد. در ادامه به پارامترهای تیرچه استاندارد بتنی اشاره خواهیم داشت.

تیرچه بتنی استاندارد

در اجرا و نصب تیرچه بتنی بایستی استانداردهای مهندسی رعایت شوند تا پس از اجرا و اتمام کار ساخت و ساز، استحکام سازه در مخاطره قرار نگیرد. از ویژگی های آذین تیرچه در تولید تیرچه پاشنه بتن رعایت استانداردهای لازم و ایمنی بالا در ساخت و تولید می باشد. در ساخت تیرچه بتنی از استانداردهای روز جهت مستحکم تر بودن آن بهره گرفته می شود. همچنین میزان فشار وارده و اندازه میلگردها و حد لازم بتن درون پاشنه و ظرفیت تحمل بار در نظر گرفته شده از جمله مواردی هستند که برای رعایت و اخذ استاندارد از سازمان نظام مهندسی حتما رعایت می شوند. لازم به ذکر است رعایت استاندارد ها از مهمترین برنامه های آذین تیرچه سهند برای جلب رضایتمندی مشتریان خود می باشد.

لطفا به این مطلب رای دهید

96%

96%

عالی
  • امتیاز نویسنده

    9.6

  • امتیاز کاربران (7 رای)

    7.9

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید